W którą stronę układać panele podłogowe?

  • Post category:Porady

Panele podłogowe Kielce są bardzo popularną opcją podczas aranżacji domu lub mieszkania. To, w jaki sposób ułożyć panele, wyjaśnialiśmy w artykule “Jak układać panele podłogowe? Poradnik krok po kroku”. Jednak kwestią nadal nierozwiązaną jest… w którą stronę należy te panele układać? Jak się okazuje, ma kierunek podłóg panelowych Kielce ułożenia ma znaczenie głównie estetyczne. W takim razie, panele powinno układać się wzdłuż, czy wszerz?

Kierunek układania paneli podłogowych

Wielu fachowców podpowiada, że panele układa się prostopadle do okna. Jednak ta kwestia nie jest znów tak oczywista. Jasne jest, że ułożenie paneli podłogowych zależy od preferencji właściciela domu lub mieszkania. Wszystko zależy od tego, jaki efekt ma zostać osiągnięty i wówczas dostosowuje się kierunek podłogi względem pomieszczenia.

Zasadą, którą warto się kierować jest układanie paneli prostopadle do okna w pomieszczeniu. Co jeśli w pomieszczeniu jest więcej okien? Wybieramy to okno, które znajduje się naprzeciw drzwi i ponownie stosujemy się do metody prostopadłej. Ta metoda pozwala skutecznie ukryć łączenia między panelami. W tak ułożonych podłogach, równolegle do promieni słonecznych, fugi staną się niewidoczne. Ten kierunek podkreśla słoje, jeśli panele imitują naturalne drewno.

Inną zasadą jest układanie paneli w pomieszczeniach o dużej dysproporcji boków, np. korytarzach. Tam panele można układać prostopadle do dłuższego boku, aby optycznie powiększyć pomieszczenie.

Oryginalne rozwiązania w układaniu paneli

Te zasady sprawdzają się w każdym mieszkaniu i domu, bo są dość uniwersalne, ale nie trzeba z nich korzystać! To propozycje dla osób niezdecydowanych, które wolą korzystać z rozwiązań już sprawdzonych. Warto podczas aranżacji pomieszczeń kierować się swoim stylem i upodobaniami, a ponadto nie bać się oryginalności. Niektóre modele paneli mogą znacznie lepiej prezentować się, jeśli zostaną ułożone wzdłuż okna.

Sprawdź ofertę podłóg Area Studio Kielce