Czy listwy przypodłogowe są konieczne?

  • Post category:Porady

Listwy przypodłogowe to jeden z elementów wykończeniowych. Choć może nam się tak wydawać to listwy przypodłogowe nie są jedynie ozdobnym dodatkiem. Decyzja o ich montażu powinna zależeć od indywidualnych potrzeb, estetyki i funkcjonalności pomieszczenia. Listwy przypodłogowe pełnią bowiem wiele ważnych funkcji. Jakich? Tego dowiesz się z naszego artykułu, zachęcamy do lektury!

Listwy przypodłogowe – dekoracyjny element wykończenia

Listwy przypodłogowe są wisienką na torcie, jeśli chodzi o wykończenie wnętrza. Mogą wpłynąć na wygląd pomieszczenia, podkreślając jego charakter. Wszystko to jest możliwe dzięki dopasowaniu koloru, stylu, a także materiału listew. Z łatwością znajdziemy coś, co będzie współgrało z aranżacją naszego salonu czy sypialni.

Listwy przypodłogowe mogą być również kołem ratunkowym w przypadku, kiedy podczas montażu podłogi doszło do powstania szczelin czy nierównych krawędzi. Listwy pomagają ukryć te niedoskonałości.

Zabezpieczenie ścian przed uszkodzeniami

Listwy to nie tylko element dekoracyjny. Pełnią one również bardziej praktyczne funkcje, jak np. zabezpieczanie ściany przed wilgocią, zarysowaniami czy plamami, które mogą powstać podczas mycia i odkurzania podłogi. Dolna część ściany pozostaje zabezpieczona, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko jej uszkodzenia czy pogorszenia wyglądu.

Gdy chcesz ukryć kable i przewody

Obecnie listwy przypodłogowe stanowią świetny sposób na ukrycie kabli i przewodów elektrycznych. Dzięki listwom kable nie będą rzucać się w oczy ani nam pod nogi. Schowane pod listwami nie uszkodzą się oraz nie będą stwarzały zagrożenia. Jeśli mamy w domu zwierzęta, to z pewnością docenimy to, że już nie trzeba będzie mieć oczu dookoła głowy.

Listwy przypodłogowe w Area Studio

W ofercie naszego salonu podłóg znajdziesz szeroki wybór listew przypodłogowych: od drewnianych, po aluminiowe, a także wykonane z ekologicznych tworzyw sztucznych. Odwiedź nasz salon i wybierz listwy przypodłogowe, które dopełnią twoją aranżację.