5 powodów, dla których warto wykończyć taras deskami kompozytowymi

  • Post category:Porady

Taras przydomowy to nasz azyl. To tutaj spędzamy błogie chwile z kubkiem aromatycznej kawy i ulubioną książką, lub grillujemy ze znajomymi. Zanim jednak będziemy mogli pozwolić sobie na relaks musimy zdecydować, jakim materiałem najlepiej będzie wykończyć nasz taras, aby nie tylko estetycznie wyglądał, ale również był trwały i nie generował wysokich kosztów jego utrzymania. Oto pięć przekonujących powodów, dla których warto rozważyć wykończenie tarasu deskami kompozytowymi.

1. Wysoka trwałość desek kompozytowych bez konieczności impregnacji

Deski kompozytowe są odporne na działanie różnych warunków atmosferycznych, dlatego świetnie sprawdzą się jako materiał wykończeniowy tarasu, nawet jeżeli będzie narażony na opady deszczu lub śniegu. W przeciwieństwie do drewna deski nie gniją i nie pękają mimo braku stosowania impregnacji. Wystarczy zadbać o to, aby powierzchnia desek była czysta, pozbawiona kurzu, piasku czy ziemi. Regularne zamiatanie i mycie zapewni twojemu tarasowi świetny wygląd na lata. 

2. Prosty i niewidoczny system montażu desek kompozytowych

Jeżeli zależy nam na prostym montażu bez widocznych elementów, to deski kompozytowe są stworzone do tego zadania. Ułożenie tarasu jest nieskomplikowane dzięki specjalnym, ukrytym klipsom. Deski nadają tarasowi eleganckiego, jednolitego charakteru.

3. Deski kompozytowe – bezpieczeństwo użytkowania tarasu

Taras wykonany z desek tarasowych jest w pełni bezpieczny dla dzieci, nawet jeżeli chodzą po nim boso. Na powierzchni desek nie ma ryzyka pojawienia się drzazg, które mogłyby skaleczyć skórę, a dodatkowe właściwości antypoślizgowe sprawiają, że domownicy mogą czuć się bezpiecznie nawet na tarasie pokrytym śniegiem czy kroplami deszczu.

4. Deski kompozytowe doskonale imitują drewno

Cieplejsze odcienie desek kompozytowych mogą do złudzenia przypominać prawdziwe drewno zarówno fakturą, jak i odcieniami. Deski kompozytowe dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wykończeń, co umożliwia dopasowanie tarasu do całej aranżacji domu. 

5. Wszechstronność zastosowań deski kompozytowej

Deski kompozytowe z powodzeniem mogą być stosowane nie tylko na tarasach, czy balkonach. Ze względu na swoją wysoką odporność na działanie wody czy wilgoci są także wykorzystywane do wykończenia powierzchni dookoła basenu ogrodowego.