1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg

Logo-Venta

 

Venta - Airwasher: Nawilżacz i Oczyszczacz powietrza w jednym.

Nawilżanie bez wymiennych filtrów - Nawilżanie poprzez “mycie powietrza”

Zdrowe powietrze zmotywowało nas do wynalezienia nawilżacza i oczyszczacza powietrza Venta ponad 30 lat temu. Nasze przyjazne dla użytkownika, proste w obsłudze, ekologiczne oraz wysokiej jakości produkty w sprawdzony sposób poprawiają jakość życia i czynią nas numerem 1 w Europie oraz liderem na światowym rynku.

Od ponad 30 lat Venta-Luftwäscher GmbH produkuje nawilżacze i oczyszczacze powietrza.

 

Konsekwencje suchego powietrza

  • Suche powietrze w ogrzewanym pomieszczeniu wysusza śluzówki. Organizm traci zdolność obrony przed bakteriami i wirusami, co zwiększa ryzyko infekcji, przeziębień, alergii oraz chorób dróg oddechowych.
  • Wdychanie suchego powietrza utrudnia pracę płuc i absorpcję tlenu do krwi, co objawia się poczuciem zmęczenia, bólami głowy i mniejszą zdolnością koncentracji.
  • Suche powietrze powoduje rozsychanie drewnianych mebli, parkietów i instrumentów muzycznych.
  • Powietrze w pomieszczeniach zawiera miliony drobnych cząsteczek niewidocznych dla oka. W suchym powietrzu kurz unosi się do góry.

Aby osiągnąć zalecaną przez lekarzy wilgotność powietrza należy do ogrzewanego pomieszczania o powierzchni 30 m² wprowadzić ok. 5 litrów wody dziennie. Pojemniki z wodą na grzejnikach są za małe i niehigieniczne. Jest wiele różnych systemów, które mają za zadanie nawilżyć powietrze w pomieszczeniu do optymalnego poziomu.

 

montage-interieur